Polski kod kreskowy – co i jak?

Polski kod kreskowy – co to jest?

Wiele osób myśli, że widząc na produkcje trzy cyfry kodu kreskowego 590 otrzymują gwarancję, że kupują polski produkt. Nic bardziej mylnego. Jest to jedynie oznaczenie, że firma jest zarejestrowana w Polsce.

Produkty z kodem kreskowym 590 nie muszą obecnie powstawać w Polsce. Mogą być produkowane w Chinach, a jedynie zarejestrowane w naszym kraju. Aby mieć pewność, że produkt w całości jest polski, należy sprawdzić trzy kwestie:

  • kod kreskowy – Polska – 590,
  • siedzę producenta – musi znajdować się w Polsce,
  • kapitał firmy – musi być polski.

Polski kod kreskowy – świadome zakupy

Liczba 590 na początku kodu kreskowego w światowym systemie zakłada przypisanie produktu do naszego kraju. W sprawdzeniu, czy faktycznie produkt powstaje w całości w Polsce i z polskiego kapitału, pomoże sprawdzenie powyższych czynników.

Kod 590 oznacza oczywiście miejsce rejestracji firmy, która jest właścicielem produktu. Trzeba jednak mieć świadomość, że aktualnie wiele firm uważanych za rodzime, zostały dawno sprzedawanych i posiadają kapitał zagraniczny. Aby robić świadome i typowo polskie zakupy, trzeba na nieco wyższym poziomie weryfikować kody kreskowe.

O tym, że produkt jest polski można przekonać się szukając również adnotacji: made in Poland oraz wyprodukowano w Polsce. Pomóc mogą również symbole graficzne w postaci polskiej flagi, mapy Polski czy logotyp Polski ślad.

Dlaczego warto kupować to, co polskie?

Zakup lokalnych produktów jest dużo korzystniejszy dla środowiska, napędza gospodarkę krajową i daje zyski dla mieszkańców. Ogranicza się również emisję CO2 podczas transportu na mniejsze odległości. Planując zakupy, warto zwrócić uwagę na polski kod kreskowy. Można ochronić środowisko i wspomóc rozwój naszego kraju.

Generowanie kodu kreskowego dla polskich przedsiębiorców

Służymy pomocą, jeżeli chodzi o przeprowadzenie całej procedury związanej z generowaniem kodów kreskowych. Przygotujemy polski kod kreskowy, jeżeli chodzi o warstwę wizualną, gwarantujemy pośrednictwo w rejestracji kodu, jak i udzielamy wszelkich dodatkowych informacji z tym związanych.

Z naszą pomocą polski kod kreskowy pozostanie dla Ciebie bez tajemnic. tworzenie kodów kreskowych to nasza praca.