System GS1 w kodach kreskowych

System GS1 został opracowany w celu optymalizacji przepływu towarów w całym łańcuchu dostaw, a co się z tym wiąże – lepiej identyfikować transportowane, a następnie sprzedawane towary. System GS1 to zatem zbiór standardów, który za pomocą kodów kreskowych umożliwia identyfikację produktów na każdym etapie jej transportu.

Czym są kody GS1? 

Kody GS1 usprawniają komunikację między producentami, dystrybutorami oraz konsumentami. Zatem kody GS1 to nic innego jak kod kreskowy albo inny graficzny zapis, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące danego produktu. 

Wzór kodu kreskowego, oprócz indywidualnego numeru identyfikacyjnego każdego przedsiębiorstwa, znajduje się między informacja o partii produktu, ilości w opakowaniu zbiorczym, data ważności oraz dane identyfikujące producenta. 

Zalety kodów kreskowych GS1

Korzystanie z systemu GS1 pozwala na szybki odczyt danych przesyłki w punktach sprzedaży oraz magazynach. Dzięki temu nie tylko usprawniony jest obrót towaru w łańcuchu dostaw, ale również przedsiębiorcy mają możliwość kontrolowania ilości dostępnych produktów oraz ich lokalizacji. Wzory kodów kreskowych GS1 znacznie usprawniają handel zagraniczny.  

Jak uzyskać kody GS1 z naszą pomocą? 

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu pomagamy naszym Klientom w procedurze rejestracyjnej w organizacji krajowej GS1. Udzielamy wszystkich informacji dotyczących całego procesu oraz kierujemy przez niego krok po kroku. 

Specjalizujemy się również w projektowaniu indywidualnych wzorów kodów kreskowych, zgodnych z numerem identyfikacyjnym nadanym Klientowi przez Fundację GS1.  Gotowe wzorce kodów drukujemy na etykietach samoprzylepnych bądź udostępniamy do druku w odpowiednim formacie.