Blog

Kody kreskowe odgrywają kluczową rolę w różnych sektorach, od handlu po logistykę. Kod kreskowy EAN 13, będący częścią systemu GS1, jest jednym z najczęściej spotykanych. W Polsce, kod GS1 zwykle rozpoczyna się od cyfr 590, co często jest błędnie interpretowane jako oznaka polskiego produktu. W rzeczywistości, to jedynie wskazuje na rejestrację firmy w Polsce, a nie na miejsce produkcji.

Tworzenie kodów kreskowych to skomplikowany proces, który wymaga znajomości różnorodnych standardów. Dlatego generowanie kodu kreskowego powinno być przeprowadzone przez ekspertów. Nie chodzi tu tylko o wygląd, ale także o funkcjonalność i zgodność z normami międzynarodowymi.

Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz, aby twój produkt był łatwo rozpoznawalny, zaleca się zastosowanie kodów EAN. Są one jednymi z najbardziej uniwersalnych i powszechnie stosowanych kodów. Umożliwiają one łatwą identyfikację produktu przez klientów i dostawców, co sprzyja efektywnemu zarządzaniu łańcuchem dostaw i procesom sprzedaży.

Ostatnie wpisy na blogu

Kody kreskowe EAN

Czym są kody EAN i dlaczego są tak ważne? Kiedy przechodzisz przez kasę w sklepie, kasjer skanuje produkty, a cena pojawia się na ekranie. To wszystko dzięki kodom EAN, które są integralną częścią handlu detalicznego i zarządzania łańcuchem dostaw. Ale czym dokładnie są te kody i jak są generowane? Rola kodów EAN w Polsce Kod […]

Polski kod kreskowy – co i jak?

Polski kod kreskowy – co to jest? Wiele osób myśli, że widząc na produkcje trzy cyfry kodu kreskowego 590 otrzymują gwarancję, że kupują polski produkt. Nic bardziej mylnego. Jest to jedynie oznaczenie, że firma jest zarejestrowana w Polsce. Produkty z kodem kreskowym 590 nie muszą obecnie powstawać w Polsce. Mogą być produkowane w Chinach, a […]